Harju Elektri 2017. aasta käive ületas 100 miljoni piiri

2017. aasta oli Harju Elekter Grupile erakordselt edukas: müügitulu üle 102 miljoni euro, ärikasumgi ajaloo suurim, 5,4 miljonit eurot.
 

„Lootsime 2017. aastast head aastat, aga et see nii hästi läks, oli ka meile positiivne üllatus,” võttis Harju Elekter Grupi juhatuse esimees Andres Allikmäe kokku möödunud aasta kontserni majandustulemustest rääkides.

Suurepärase aasta müügimahtude kasvu taga on eelkõige lepingud Soome jaotusvõrguettevõtetega Caruna ja Elenia, tänu millele on alajaamade tootmine kasvanud kontserni Eesti ja Soome tehastes aastaga tuhandelt alajaamalt kolme tuhande alajaamani aastas. Vähem tähtis ei ole ka jaanuaris 2017 saadud suurtellimus Konecranesilt 86 eriotstarbelise alajaama tarnimiseks Ameerika Ühendriikidesse.

„Meie sihtturgudel toimuv soosib samuti kontserni tulemusi, sest Põhjamaades investeeritakse praegu palju energiasektorisse. Toormehinnad on küll veidi kasvanud, kuid oleme suutnud mõistlike hangetega hindu enda jaoks kontrolli all hoida,” rääkis Allikmäe.

Kontserni suurim turg on jätkuvalt Soome. Aastate võrdluses kasvas müük Soome turule 34 miljonit eurot 75 miljoni euroni, moodustades kogu müügitulust 73%. Soome turu kasvule andis märkimisväärse panuse ka uue tütarettevõtte, laevaehituse elektritöid teostava Telesilta Oy ost.

„2018. aasta jaanuaris oleme ikka täiesti teistsugune kontsern kui aasta tagasi. Oleme kasvanud 13 äriühinguni, meil on neljas riigis kokku pea 700 töötajat. Sellist kontserni tuleb arendada, juhtida, inspireerida hoopis teisiti. Me oleme suuremad ning oluline märksõna, mis meid seob, on koostöö integreerimine.”

Rõõmustada said taaskord ka aktsionärid, sest Nasdaq Tallinna börsil noteeritud Harju Elekter maksab tänavu aktsionäridele dividende 0,24 eurot aktsia kohta ehk kogu teenitud puhaskasumi 4,3 miljonit eurot. „Juba teist aastat järjest maksame tavapärasest äritegevusest välja 100% dividendideks ning eelmise aastaga võrreldes on kasum kasvanud lausa kolmandiku võrra,” rõõmustas Allikmäe. „Ettevõtte rahaline seis on seda võimaldanud ja olukorras, kus meil on läinud nii hästi, tundub õiglane, et muidu stabiilse dividendimaksjana rõõmustame pisut rohkem ka meie aktsionäre.”

Ettevõtte aktsia hind tõusis aruandeaastal samuti märkimisväärsed 75% 2,85 eurolt 5,00 euroni.