Sügis 2017


Sügis 2017 harjuelekter.ee
 
  Austatud kliendid ja partnerid!
  RIFAS UAB - Harju Elekter Grupi Leedu tütarettevõte
  Harju Elekter Rootsis
  Telesilta – Harju Elekter Grupi uus liige
  Allika tööstuspargis avati uus tootmishoone
 
      
  
Austatud kliendid ja partnerid!

Aktiivne ja edukas tegevus kiirustab kalendrit taga. Märkamatult oleme jõudnud 2017. aasta sügisesse. Harju Elekter Grupi jaoks on olnud muutuste, kasvu ja otsimise aasta, aga ka firma ajaloo üht edukam aasta. On hea meel, et saame oma motiveeritud ja inspireeriva meeskonnaga täita erinevate sektorite klientide ootusi ja koos lojaalsete partneritega neid loodetavasti isegi ületada. Kes palju teeb, see palju jõuab ütleb Eesti vanasõna. Mul on erakordselt hea meel, et Harju Elekter Grupiga on sel aastal liitunud Energo Veritas OÜ Eestis ja Telesilta Oy Soomes.

Oleme seeläbi oluliselt laiendanud oma profiili, mis võimaldab nüüd pakkuda paremaid lahendusi projekti- ja hulgimüügi valdkonnas ning astuda julgemaid samme laevaehituse elektri- ja automaatika lahenduste valdkonnas.


 
Andres Allikmäe
Harju Elekter Grupp, juhatuse esimees

 
Kinnitan meie headele klientidele ja partneritele, et meie meeskonnad erinevates tegevuskohtades on saanud tublit täiendust kogenud ja motiveeritud töötajate näol. Oleme hoidmas tugevat positsiooni Soome turul ja astumas julgemaid samme Rootsi suunal. Soovime olla kõigi teie esimene ja õigustatud valik partnerina teie edukates ärides.
  
  
RIFAS UAB - Harju Elekter Grupi Leedu tütarettevõte

RIFAS UAB kuulub Harju Elekter kontserni alates 2003. aastast. Kontserni Leedu tütarettevõtte fookus on suunatud toodete ja lahenduste välja töötamisele ja lepingulisele tootmisele süsteemide integreerijatele merendus- ja tööstussektoris.

Inimeste teadmised ja suutlikkus on pidevalt kasvanud ning täna suudab RIFASe meeskond oma unikaalsete oskustega pakkuda lahendusi ja tooteid klientide pea kõigile vajadustele.

Igapäevaselt on ettevõtte fookus suunatud kvaliteedi, töökindluse ja lepingupõhise professionaalse tootmisega seotud toimingute parendamisele. Jätkusuutliku tegevuse kindlustamiseks, aga ka ettevõtte võimaluste avardamiseks tulevikus on lähiminevikus tehtud RIFASes nii sisemisi kui ka välimisi muudatusi.

Ettevõte on oma juhi nägu. Augustist nimetati RIFASe tegevjuhiks senine äriarenduse juht Tomas Prūsas (sünd 1978). Ta on lõpetanud Kaunase Tehnikaülikooli energeetika (2001) ja Vilniuse Ülikooli rahvusvahelise äri juhtimise erialal (2006). Harju Elekter Grupis töötab ta alates 2014. aastast.

RIFASe tehnilise võimekuse tuum on kõrgelt kvalifitseeritud elektri- ja mehaanikainseneride meeskond. Tihe koostöö partnerite ja tarnijatega on parim viis saavutada eesmärke ning tarnida tooteid ja lahendusi õigeaegselt. ”Seepärast oleme kindlad, et nii Danfoss Drives, Rolls-Royce Marine, Andritz, Kongsberg Maritime, Siemens kui ka meie teised kliendid saavad nende poolt tellitud kõrge kvaliteediga spetsiaalselt kliendi vajadustele kohandatud madalpingelised liitumiskilbid, MCCd,  integreeritud ajamissüsteemid ja muud tooted-lahendused kätte õigeaegselt,” kinnitab RIFASe tegevjuht Tomas Prūsas.

Uue juhi esimeseks väljakutseks on kasvava tellimusvoo ja tootmismahu kindlustamiseks luua piisaval hulgal heatasemelisi töökohti. Palgata kõrgetasemelisi spetsialiste ja pakkuda nii uutele kui ka RIFASe senistele töötajatele konkurentsivõimelist tasu võrreldes konkurentidega lähiriikidest.

Teisena toob ta esile käesoleval aastal RIFASele omistatud Rolls-Royce Marine auhinna, mis anti ettevõttele innovatsiooni eest keeruka laevasüsteemi edukal välja töötamisel ja tootmisesse juurutamisel. ”See auhind on suur saavutus RIFASe iga töötaja jaoks,” räägib Tomas Prūsas ja lisab, et see näitab ühtlasi ka firma küpsust ja suuri ambitsioone. Lisaks alustas ettevõte tellimuste täitmist nii Siemensile kui ka mitmele teisele suurele kliendile. Läbi aastate on RIFAS pidevalt oma tootmisvõimsusi suurendanud ning täna on taas päevakorras uute tootmishallide ehitamine. Paari aastaga on plaanis suurendada tootmispindu tänaselt 2500m2lt 7500m2ni.

  
Harju Elekter Rootsis
Harju Elekter kontserni arengustrateegiast lähtuvalt avati 2010. aastal Rootsis Stockholmis esindus- ja müügiorganisatsiooni Harju Elekter AB. Seitsme aastaga on Harju Elekter kontsern oma müüki Rootsi turul pidevalt suurendanud, pakkudes meie klientidele laia valikut Kontserni ettevõtete toodangust, eelkõige elektrotehnilistest toodetest.

Alates käesoleva aasta septembrist vastutab Harju Elektri Rootsi-suunalise äritegevuse ja kliendisuhete korraldamise Rootsis Harju Elekter AB müügijuht Magnus Anundsson. Magnus on lõpetanud bakalaureuseõppe mehaanikainsenerina Chalmersi Ülikoolis Göteborgis (2009) ning eelnevalt töötanud erinevatel ametipostidel müügi- ja teenindusvaldkonnas Gycom Svenskas ja ABBs.

Harju Elekter AB
Magnus Anundsson, müügijuht
mob +46 70 377 37 67, magnus.anundsson@harjuelekter.se
Per-Göran Bjon, müügiagent
mob +46 70 546 8875, pg@harjuelekter.se
Peter Olveren, müügiagent
mob +46 70 633 6550, peter.olveren@harjuelekter.se
www.harjuelekter.se
  
  
Telesilta – Harju Elekter Grupi uus liige

AS Harju Elekter allkirjastas 2. juunil 2017 lepingu Soome laevaehituse elektritööde ettevõtte Telesilta Oy kõigi aktsiate ostuks. Telesilta Oy jätkab oma nime ja kaubamärgi all Kontserni 100%lise tütarettevõttena. Telesilta Oy on Soomes Uusikaupunkis 1978. aastal asutatud elektritööde ettevõte, mis on spetsialiseerunud laevade elektrisüsteemide projekteerimisele, seadmete valmistamisele ja paigaldamisele, seadistamise ja hoolduseni välja.

Ettevõtte 2016. aasta käive oli 4,5 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 30 inimest.

Telesilta Oy ostuga laiendas Kontsern teadmisi ja oskusi laevade elektri- ja automaatikaseadmete valmistamisel ja paigaldamisel ning sisenes perspektiivsesse Soome laevaehituse sektorisse.

 
  
Allika tööstuspargis avati uus tootmishoone

Allika tööstusparki arendab Harju Elekter, kes rajas Stera tehase võtmed-kätte-lahendusena, investeerides ise ehitusse ja andes valmis hoone Sterale pikaaegsele rendile. Hoone ehitas Ehitusfirma Rand ja Tuulberg. AS Harju Elekter nõukogu esimehele Endel Pallale sümboolset võtit üle andes kiitis firma nõukogu esimees Raivo Rand tellijat koostöö eest, öeldes, et valminud hoone on kindel nominent aasta parima betoonehitise tiitlile. Endel Palla kiitis omakorda betoonelementide tootjat ja Saue vallavalitsuse, kelle maadel Allika tööstuspark asub, korrektset ja kiiret asjaajamist. Traditsioonilise lindi asemel lõigati metallilõikuriga plaate, millele oli graveeritud Stera nimi ja tehase avamise kuupäev. Tehase avasid Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister pr. Urve Palo, Soome suursaadik Eestis pr. Kirsti Narinen, Heikki Ajanko Stera Group CEO, Turu linnapea Aleksi Randell ja Stera Saue AS tegevjuht Veiko Vaher. Järgnesid ekskursioon tootmishallis, ettekanded ja tervitused.

Allika Tööstuspargi kogupindala on 30 hektarit, mis on kehtiva detailplaneeringu järgi jaotatud 18 tehnovõrkudega varustatud kinnistuks. Kinnistul on tsentraalne veevarustus ja kanalisatsioon ja lokaalne küte (elekter, vedelkütus või gaas). Kogu kompleksi väljaehitamine ja käivitamine ca 12 kuud peale lõpliku lähteülesande saamist ja spetsifikatsioonide kooskõlastamist. Rendi hinnad on läbirääkimiste küsimus ja sõltuvad konkreetsest tellija lähteülesandest. Huvi korral rohkem infot: http://harjuelekter.ee/content/real-estate-projects või Aron Kuhi-Thalfeldt, Harju Elekter kinnisvara ja energeetikateenistuse juht, tel 6747421

AS HARJU ELEKTER | Paldiski mnt 31, 76606 Keila, Estonia | Tel (+372) 674 7400, he@he.ee, harjuelekter.ee